Elk aandeel is een waterdruppel

Of het nu gaat om "water halen uit mist", een drinkwaterkiosk of 32 filters die 3,2 miljoen liter water zuiveren - we hebben al heel wat gedaan met ons GOOD WATER PROJECTS- initiatief. En eigenlijk was het niet alleen wij alleen, maar vooral jij: onze community. Met uw steun hebben wij de afgelopen jaren drie mooie waterprojecten in Madagaskar, Tanzania en Kenia kunnen ondersteunen. Of het nu is door deel te nemen aan onze #WATERLOVER-campagne , door onze THE LIMIT ED- zepen te kopen in samenwerking met onze vrienden van Closed of door onze huidige SHARE SOME LOVE-kerstcampagne te steunen - al je aankopen worden een donatie van ons. En elke donatie aan de druppel.

We danken je dat je samen met ons de wereld een beetje beter hebt gemaakt en kijken ernaar uit om je in onze huidige blog een update te geven over onze drie geweldige waterbeschermingsprojecten.   

Waterkiosk 

Schoon en veilig drinkwater wordt in Antananarivo, de hoofdstad van Madagaskar, nog steeds als een absolute luxe beschouwd. Ongeveer tweederde van de bevolking leeft zonder toegang tot deze essentiële hulpbron. 

Elke dag zorgt Mevr. Justine voor onze STOP THE WATER TERWIJL MIJ GEBRUIKT! Water Kiosk voorziet hun gemeenschap van schoon en veilig drinkwater. Als uitbaatster van de enige waterkiosk in de buurt is zij samen met mevrouw Veronique, op wier landgoed de kiosk gebouwd is in 2017, verantwoordelijk voor de distributie, het onderhoud en de verkoop van het water. Op sommige dagen zijn er 250 mensen, soms zelfs wel 500. Naar schatting wordt per persoon tot 20 liter per dag geconsumeerd – geëxtrapoleerd tot 10.000 liter per dag. Waar gezinnen vroeger lange afstanden moesten afleggen om water te halen (dat vaak verontreinigd of vervuild was en tegen hoge kosten moest worden gefilterd), halen ze het water nu al meer dan anderhalf jaar rechtstreeks uit onze kiosk. 

Het bijzondere aan dit unieke systeem dat we financieren met behulp van onze donaties: waterkiosken zijn altijd aangesloten op de gemeentelijke waterleidingen (in dit geval is er een directe aansluiting op JIRAMA, het landelijke waterleidingnet) en maken zo de centraal behandelde , schoon water om doorheen te stromen wordt door de leidingen naar de kiosken gepompt. Daarom bevorderen ze niet alleen de uitbreiding van de infrastructuur bijzonder goed, ze voorzien de lokale bevolking ook permanent van veilig en onschadelijk drinkwater. Alle bewoners krijgen het water tegen een gesubsidieerde prijs die past bij hun inkomen. Op deze manier kan het systeem ook zelfvoorzienend zijn, omdat het gegenereerde inkomen het systeem in stand houdt en ervoor zorgt dat de kioskuitbaters – veelal vrouwen – en hun werknemers een vast inkomen krijgen. 

Nieuw gegenereerde donaties worden door onze partnerorganisatie WSUP (Water & Sanitation for the Urban Poor) specifiek gebruikt voor de uitbreiding van het waternetwerk, bijvoorbeeld door de aanschaf van speciale leidingen of voor het onderhoud van de kiosk. Zo zorgen we ervoor dat onze kiosk lang blijft bestaan ​​en dat het netwerk verder wordt uitgebreid. Alleen al in Tana hebben onze partners op basis van donaties al meer dan 200 kiosken kunnen neerzetten. 

Degenen die onze gebruiken STOP HET WATER TERWIJL MIJ GEBRUIKT! Waterkiosk is te vinden in de Fokontany van Morarano in Andoharanofosty. 

Laat vallen voor verandering 

Vers en schoon water wordt ook in Kenia als een luxe beschouwd. Ongeveer tweederde van alle scholen heeft geen directe toegang tot drinkwater. Met ons project "Drop For Change", opgericht in 2016, wilden we daar verandering in brengen. Samen met onze partnerorganisatie LifeStraw hebben we verschillende scholen uitgerust met speciale filtersystemen die met hun slimme systeem tot 99,99% van alle virussen, bacteriën en parasieten uit het water filteren - zonder elektriciteit, batterijen of andere slijtende onderdelen.

32 filtersystemen. Achter een getal dat op het eerste gezicht niet veel lijkt, gaan honderdduizenden liters water schuil. Omdat elk afzonderlijk systeem tot 100.000 liter water over meerdere jaren filtert – geëxtrapoleerd tot potentieel tot 3,2 miljoen liter. Dankzij de filtersystemen hebben we sinds 2016 niet alleen bijna 2.600 schoolkinderen van schoon drinkwater kunnen voorzien, maar ook een passende hygiëneopleiding kunnen financieren. "Sinds de filtersystemen op onze school zijn geïnstalleerd, is het aantal door water overgedragen ziekten sterk verminderd en hebben onze leerlingen tijd bespaard doordat ze niet meer naar schoon water hoeven te zoeken", zegt Julian Waswa, leraar aan de Eshikufu Primary School in Kenia. 

De scholen die we ondersteunen zijn gevestigd in West-Kenia, Kakamega County (Mumias Sub County) en elke school heeft tussen de 470 en 680 leerlingen. Nieuw gegenereerde donaties worden door onze partnerorganisatie met name gebruikt voor onderhoud en service aan de filtersystemen. Bovendien werden dit jaar alleen al op de Ebubala Primary School twee nieuwe filtersystemen geïnstalleerd. 

Tanzaniaans luchtwater 

Water halen uit mist? Wat in eerste instantie een beetje gek klinkt, heeft ons vanaf het begin geïnspireerd. Omdat er vooral in Tanzania veel mist is, maar nauwelijks neerslag - en het water voor de bevolking schaars is. De Duitse ngo ped World kwam op het geniale idee om met speciale in Chili gemaakte mistnetten de fijne druppeltjes uit de mist te filteren – om zo hele scholen en dorpen van vitaal water te voorzien. 

Onze dubbele ophalers op de Quameyu Secondary School in Endabok halen water op sinds 2014. Elke vierkante meter net "oogst" tot tien liter, op piekdagen zelfs 20 liter per dag - met een standaard net van maximaal 40 vierkante meter kan dagelijks tussen de 200 en 1.000 liter water worden verstrekt. Geëxtrapoleerd naar het jaar resulteert dit in een getal van potentieel 1,46 miljoen liter water. Direct en zonder filtersystemen te gebruiken. 

Met onze nieuw gegenereerde donaties hebben we de bouw van een tank van 20.000 liter kunnen financieren, die het gegenereerde water langdurig opslaat, ook in droge periodes. Daarnaast is er voor de school een toiletgebouw gebouwd dat kan worden bediend met het water uit het leidingnet en is er een keukentje gecreëerd waarin met het opgevangen mistwater de schoolmaaltijden worden bereid. Daarnaast werd het schoolgebouw uitgebreid met nog drie lokalen en kwamen er meer leerkrachten in dienst. Ter plaatse zorgt onze partnerorganisatie ped World eV ook voor het onderhoud en de reparatie van onze collectoren, zodat we ook in de toekomst miljoenen liters water uit de mist kunnen blijven opvangen. 

Ontdek ons SKINCARE assortiment